MENU

KREATYWNOŚĆ

4876
0

TRENING KREATYWNOŚCI

Kreatywność jest podstawą rozwoju człowieka. To dzięki niej powstają nowe pomysły
i zaskakujące rozwiązania. Rzeczy unikatowe i ogromnie cenne. Kreatywności można się nauczyć. Każdy z nas ma potencjał! Proces rozwoju kompetencji rozpoczynamy od poznania podstaw psychologii twórczości i barier własnej kreatywności – ograniczających przekonań. Szkolenie z kreatywności dla pracowników to rozwój innowacyjności całej organizacji.

PROGRAM SZKOLENIA:

❖ Twórczość, kreatywność, innowacyjność – co je łączy a co dzieli? Gdzie szukać źródeł naszej kreatywności?
❖ Podstawa rozwoju kompetencji innowacyjności zespołów i całej organizacji.
❖ Cechy osoby kreatywnej.
❖ Indywidualne i grupowe metody generowania pomysłów.
❖ Metody i narzędzia wybijania się ze schematów myślowych – przyjmowanie różnych perspektyw. Oswajanie wewnętrznego krytyka.
❖ Metody i narzędzia pobudzania motywacji pracowników do nieszablonowego myślenia i budowanie proaktywnego poszukiwania nowych rozwiązań.
❖ Tworzenie przestrzeni wspierającej kreatywność.
❖ Heurystyki myślowe jako narzędzia szybkiego pobudzania w procesie generowania pomysłów – tworzenia skojarzeń, łączenia różnych elementów, myślenia systemowego i strategicznego.
❖ Techniki kreatywnego myślenia – abstrahowanie, skojarzenia, metafory, transformowanie, analogie, dedukcja.

Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby, dlatego też oferujemy indywidualnie dostosowane szkolenia w różnych formach, odpowiadające Państwa wymaganiom. W razie wszelkich ustaleń oraz zapytań w tej sprawie, zapraszamy Państwa do kontaktu.