MENUCzy jest na świecie ważniejsza relacja niż ta, która łączy rodzica i dziecko?

Coaching rodzicielski to uczenie rodziców jak mają odkrywać w dziecku to, co dobre i stwarzać mu takie warunki, by dobro mogło się rozwijać. To wydobywanie z dziecka tego, co skrywa w sobie.

W jaki sposób wydobędziecie z dziecka to, co najlepsze?

Przede wszystkim słuchając i zadając mu pytania. Pozwoli Wam to dotrzeć do prawdziwych potrzeb i oczekiwań Waszego dziecka. Tak, jak dziecko posiada wszystkie zasoby, by być wspaniałym dzieckiem, tak i Wy, rodzice, macie wszystkie potrzebne Wam zasoby do bycia wspaniałym rodzicem.
Na coachingu rodzicielskim uświadomicie sobie, jak działa na dzieci to, co robicie i mówicie. Uświadomicie sobie, że Wasze dziecko jest niezwykle mądre – pod warunkiem, że dacie mu szansę tę mądrość wyrazić. Zrozumiecie własne dziecko poprzez lepsze zrozumienie siebie.
Coaching rodzicielski kładzie nacisk na rozwiązania zgodne z Waszymi możliwościami: to nie coach Wam mówi, co macie robić, tylko Wy sami do tego dochodzicie w rozmowie z nim i przy jego fachowym wsparciu, tak by wypracowane rozwiązanie działało w Waszym domu.
Możecie tu poszerzać swoje kompetencje, aby bardziej świadomie kształtować proces wychowawczy. Wasze dziecko będzie czuło się kochane, rozumiane i wspierane, a dzięki temu pewniej wkroczy w samodzielne życie.
Wychowanie pomimo ogromnej odpowiedzialności może być niezwykłą przygodą w głąb siebie, zarówno dla Was rodziców, jak i dla Waszego dziecka.
Serdecznie zapraszamy Was w tą niezwykłą podróż!